افزونه داپلیکیتور چیست؟

یکی از افزونه‌های مهمی که در طراحی سایت نیز استفاده می‌شود داپلیکیتور نام دارد. این افزونه یکی از افزونه‌هایی است که تعداد دانلود بسیاری دارد و افراد زیادی خریدار داپلیکیتور هستند.

این افزونه کار انتقال انتقال و یا شبیه سازی از سایتی به سایت دیگر را انجام می‌دهد. همچنین می‌توان از داپلیکیتور وردپرس برای پشتیبان‌گیری ساده نیز استفاده کرد. اگر به دنبال افزونه Duplicator هستید نیازی به خرید داپلیکیتور ندارید و می‌توانید از قسمت افزونه‌ها اقدام به دانلود افزونه داپلیکیتور نمایید.

توسط افزونه داپلیکیتور به راحتی می‌توانید کل سایت و یا قسمتی از سایت را کپی کرده و در سایت دیگری مورد استفاده قرار داد. در ادامه افزونه Duplicator را بیشتر به شما توضیح خواهیم داد و چگونگی استفاده از این افزونه را به شما یاد خواهیم داد.

 

داپلیکیتور چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

همانطور که یک توضیح کوتاهی به شما دادیم، داپلیکیتور یکی از چندین افزونه‌ی وردپرس است که استفاده‌ی بسیاری از آن می‌شود و با بیش از حدودا ۲۰ میلیون بار دانلود، امکان مهاجرت، کپی، انتقال یا شبیه سازی سایتی از یک مکان به مکان دیگر را به کابران می‌دهد.

افزونه داپلیکیتور وردپرس این امکان را به شما می‌دهد که، یک سایت وردپرسی را از یک هاست به هاست دیگر منتقل کنید. همچنین با استفاده از این افزونه می‌توانید به راحتی از کل و یا بخشی از یک سایت پشتیبانی بگیرید.

منظور از پشتبیان گیری نیز این است که اگر سایت شما دچار مشکل شود و یا بخشی از سایت شما پاک شود به راحتی بتوانید سایت را به حالت قبل و حالت عادی خود برگردانید.

توسط داپلیکیتور به راحتی می‌توان همه‌ی اطلاعات موجود در یک سایت را اعم از قالب، افزونه‌ها و… را به سایت دیگر انتقال داد. همه‌ی این اطلاعات در یک پکیجی ذخیره و سپس برای انتقال به سایت دیگر و یا هر کار دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین با استفاده از این افزونه به راحتی می‌توانید هر آن چه در لوکال هاست قرار دارد را به هاست مد نظر خود انتقال دهید به طوریکه هیچ تفاوتی در آن دیده نشود.

 

دانلود رایگان افزونه داپلیکیتور

دانلود افزونه داپلیکیتور نیز به مانند همه‌ی افزونه‌های دیگر به راحتی امکان پذیر است و شما می‌توانید به راحتی این افزونه را دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهید. اما برای کسانی که تا به امروز افزونه‌ای را دانلود و نصب نکرده‌اند، دانلود رایگان افزونه داپلیکیتور را آموزش می‌دهیم.

اولین مرحله در نصب داپلیکیتور

 1. همانطور که در عکس بالا نیز آمده است ابتدا وارد قسمت افزونه‌ها می‌شویم.
 2. سپس روی گزینه‌ی افزودن کلیک می‌کنیم.
 3. اگر افزونه داپلیکیتور را دانلود کرده باشیم روی گزینه‌ی بارگذاری افزونه کلیک خواهیم کرد و فایل مورد نظر را انتخاب می‌کنیم.دومین مرحله در نصب داپلیکیتور
 4. اما اگر افزونه را نداشته باشیم به راحتی می‌توانیم این افزونه را دانلود و نصب کنیم. ابتدا در قسمت جستجو کلمه‌ی Duplicator را نوشته و بر روی نصب کلیک می‌کنیم.
 5. بعد از اتمام نصب روی گزینه‌ی فعال کردن کلیک می‌کنیم تا افزونه‌ی داپلیکیتورمان فعال شود.

 

آموزش استفاده از داپلیکیتور

بعد از نصب داپلیکیتور حال نوبت به استفاده از داپلیکیتور است. برای انتقال تمامی اطلاعات یک سایت به سایت دیگر و یا پشتبیانی‌گیری از یک سایت باید سه مرحله را رد کرد. ما تمامی نکاتی که برای استفاده از داپلیکیتور باید بدانید را به شما آموزش می‌دهیم.

 • بعد از نصب افزونه داپلیکیتور وارد افزونه شوید. همانطور که در عکس نیز مشخص است، اولین قسمتی که دیده می‌شود گزینه‌ی create new است. روی این گزینه کلیک کنید. اولین مرحله در داپلیکیت گرفتن
 • در اولین بخش نام پروژه و پکیج خود را می‌نویسید.
 • قسمت storage برای تغییر محل قرار‌گیری فایل نصبی است که با توجه به این که در نسخه‌ی رایگان داپلیکیتور این امکان وجود ندارد، پس نمی‌توان محل فایل‌های نصبی را تغییر داد.
 • قسمت archive تعیین می‌کند که کدام فایل را خروجی بگیرید. با توجه به خواسته‌های خود می‌توانید از کل سایت و یا فقط بخش مورد نظر خود خروجی بگیرید. بخش archive از دو قسمت فایل و دیتابیس‌ها تشکیل شده است که با توجه به هدفی که دارید می‌توانید قسمت‌ها مد نظر خود را از فایل‌ها و دیتابیس انتخاب کرده و خروجی بگیرید.
 • اخرین بخش در این مرحله پر کردن قسمت installer است. در این قسمت می‌توانید برای اجرا شدن بسته خود یک رمز بگذارید تا هر کسی نتواند از آن استفاده کند. پس از تعیین رمز روی گزینه next کلیک کنید.
 • بعد از کلیک کردن روی گزینه next، سایت شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و امکان دارد این کار چند ثانیه زمان ببرد. سپس یک جدول مانندی تولید می‌شود. نتیجه‌ی good به این معناست که می‌توان از آن فایل‌ها خروجی گرفت اما هر چه به غیر از good را مشاهده کردید به این معناست که امکان خطا در خروجی وجود دارد. پس سعی کنید آن فایل‌ها را به صورت دستی انتقال دهید.دومین مرحله در داپلیکیت گرفتن
 • مرحله آخر در داپلیکیت گرفتن با کلیک روی دکمه‌ی build شروع می‌شود و فایل نصبی شروع به ساختن می‌شود.
 • ساختن فایل نصبی چند دقیقه طول می‌کشد سپس فایل نصبی وردپرسی به صورت خروجی نمایان می‌شود.
 • در قدم آخر روی دکمه‌ی installer و archive کلیک کنید و این دو فایل را در یک بسته قرار دهید.سومین مرحله در داپلیکیت گرفتن

حال می‌توانید این فایل نصبی را در سایت دیگر بارگذاری کنید و یا به عنوان یک پشتیبان و بک آپ از سایتتان پیش خودتان نگه دارید.

 

جمع بندی

در این مقاله به بررسی یکی از مهم‌ترین افزونه‌های وردپرس پرداختیم. افزونه داپلیکیتور یکی از افزونه‌های معروف و بسیار کارآمد وردپرس است و برای پشتیبان‌گیری و یا انتقال محتویات یک سایت به سایت دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این افزونه رایگان بوده و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه ندارید و به راحتی می‌توانید افزونه‌ی داپلیکیتور را دانلود و از آن استفاده کنید.

همچنین در این مقاله نحوه داپلیکیت گرفتن از کل سایت و یا بخشی از سایت به شما آموزش داده شد و شما با رعایت کردن این موارد به راحتی می‌توانید کل سایت و یا بخشی از سایت خود را به سایت دی گر انتقال دهید و یا از سایت خود پشتیبان‌گیری به عمل آورید.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان